Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Admin

Broj poruka : 44
Datum upisa : 07.11.2008

KK Partizan 2008/2009 Empty
PočaljiNaslov: KK Partizan 2008/2009   KK Partizan 2008/2009 I_icon_minitimeSub Nov 08, 2008 4:32 am

Partizan – AJ Milano 81:76 (15:28, 23:27, 28:12, 15:9)

KK Partizan 2008/2009 6897kosarka

Razbijena je zona!
Crno-beli su uspeli da nađu rešenje za pasivnu igru pod košem Italijana i dođu do veoma važne pobede. U 3. kolu D - grupe Evrolige Partizan je slavio protiv Armanija rezultatom 81:76.
Veoma precizni šutevi sa svih pozicija Armanijevih igrača, obeležili su prvo poluvreme. U tome je posebno prednjačio Tomas, koji je za 15 minuta provedenih u igri postigao 22 poena, bez i jednog promašaja. U 15. minutu utakmice, delovalo je da su sve lađe potonule, jer rezultat na semaforu glasio je 45:22 za goste iz Milana. Međutim, tako nisu mislili najbolji navijači na svetu. Još jače kreće prepoznatljiv huk sa tribina, koji je ubrizgo preko potreban adrenalin na igrače Partizana i iz minuta u minut naš šampion topi veliku prednost Armanija. Samo 15 minuta bilo je dovoljno crno-belima da od minus 23 stignu do egala. Nakon toga kreće rovovska borba u poslednjoj deonici. Gosti uporno ne odustaju od zone, ali Partizan kako se meč bliži kraju sve efikasnije probija bedem ispod protivničkog koša. Veoma agresivnom igrom u odbrani, crno-beli uspevaju u četvrtoj četvrtini da svedu goste na samo 9 poena i pobeda nije mogla da izmakne.

"Preko 80 utakmica smo odigrali prošle sezone i u pripremama za mečeve nismo imali mnogo vremena za praćenje protivnika. Pred utakmicu sa Armanijem odgledao sam poslednje dve njihove utakmice u Italijanskom prvenstvu. Protiv jedne od najkvalitetnijih Italijanskih ekipa Montegranara, odigrali su veoma kvalitetno i praktično izgubili na jednu loptu. Pred ovu utakmicu stvorila se atmosfera da je Armani lak protivnik. Uložili su velika sredstva pred ovu sezonu i znao sam da će biti teško. Primili smo 55 poena u prvom poluvremenu i jako zameram igračima na pristupu u odbrani. Ako se ne igra ekstremno dobro, ne može se pobeđivati u Evroligi. Velika zahvalnost publici, koja je i na 20 poena minusa fantastično navijala. Znali smo da Armani ne može stalno da održava visok procenat šuta i da ćemo agresivnijom odbranom uspeti da ih stignemo. Partizan za Evroligu ima neku vrstu eksperimentalne ekipe koja ne može da se proglašava favoritom, jer čarobnjaštvo je težak zanat. Podizaćemo vremenom još kvalitet igre, sigurno da je igrače opteretila situacija da je svaki šut važan. Igrači su na poluvremenu glasno rekli da mora da se dobije utakmica. Prvi uslov za pobedu je da morate verovati u to.", rekao je nakon meča trener Partizana Duško Vujošević.
Nazad na vrh Ići dole
Admin

PočaljiNaslov: FMP - PARTIZAN 66 : 69 (21:16, 20:23, 13:10, 12:20)   KK Partizan 2008/2009 I_icon_minitimeNed Nov 09, 2008 4:00 am

Utakmica u Železniku završena je rezultatom 66 : 69(21:16, 20:23, 13:10, 12:20) . Partizan je tako zabeležio sedmu pobedu u NLB ligi i ostao jedina neporažena ekipa u dosadašnjem delu takmičenja.

Prva deonica je otvorena dobrom igrom domaćina koji su u nastavku meča bili sigurniji i svoju prednost u jednom trenutku držali i na dvocifrenoj razlici. Nakon velikog odmora klub iz Humske je agresivnijom odbranom i dobrom realizacijom pod košem uspeo da izjednači rezultat, a u poslednjoj četvrtini i da povede. U neizvesnoj završnici crno-beli su sigurnim šutevima sa linije slobodnih bacanja uspeli da u potpunosti preokrenu meč i da slave sa 66 : 69.

“Jako bitna pobeda za nas u ovom trenutku. Imamo niz teških utakmica u narednom periodu ovo je zaista jako važna pobeda na gostujućem terenu. FMP je izuzetno neugodna ekipa koja igra jako agresivno i motivisano. Čestitao bih saigracima, a ekipi Zeleznika bih poželeo sreću u narednim utakmicama, “ rekao je Aleksandar Rašić.

“Ako se analiziraju rezultati FMP-a, nema impozantnog broja pobeda, ali nema ni jedne utakmice u kojoj su bili daleko od nje. U Ljubljani su vodili sve vreme i sa čak 11 poena razlike, i sve je to bilo na jednu loptu i sa veliom borbenošću. Oni su sigurno imali više prostora za odmor, jer ipak nije lako odigrati utakmicu kao onu koju smo mi odigrali u sredu. U jednom delu javnosti se to posmatra kao da je bilo traljavo, kao da je Srbija konkurentna svuda u Evropi pa je to moguće tako komentarisati. Ne znam ko je bio potreban Milanu da odigra bolje prvo poluvreme nego što su odigrali. I jesu igrači odgovorni, kao i ja sa njima, jer ipak bilo je 23 razlike za njih, međutim oni su napravili jedan junački gest i uspeli da uz ogromnu potrošnju energije dođu do velike pobede. Takodje, želeo bih da istaknem da je današnja utakmica odigrana ponovo u 16 časova i milsim da to nije termin u kom može da se igra dobra košarka. Apelujem na ljude sa FOX televzije i iz NLB lige da ako već treba da se prenosi utakmica da se prenosi dobra utakmica, a to nije moguće i veoma je teško da se u 16 časova takva utakmica i odigra. Ni jedna ozbiljnija ekipa ne trenira u 16 časova, već su to treninzi prepodne i posle 18 časova. A to je otežavajuća okolnost i za jednu i za drugu ekipu.
Mi smo dosta bili iscrpljeni, a osim same utakmice važno je i da se Trpković priključio svojim doprinosom, a ovo je posle utakmice u Zagrebu prva utakmica gde je on imao jedan značajan učinak i nadam se da će to da se prenese i na utakmice Evrolige. Još moramo da tražimo rešenja kao i tečniju igru u napadu. Pominjem ponovo i umor, ipak je energija objektivna stvar i potroši se, kako fizička tako i psihička, a nakon toga nije lako odmah odigrati u jednom intenzitetu i to se videlo u prvoj i drugoj četvrtini. Hrabra igra Železnika, ekipe koja ima dosta mladih igrača. Uvek kada dolazim ovde dolazim sa strahom, jer tim iz predgrađa ima i karakter i čvrstinu i nije nikada lako igrati protiv njih. Stvarno ih respektujem i kao tim i kao klub, “ nakom utakmice rekao je trener crno-belih Duško Vujošević.